Cavalier.lv - šis projekts/domēna vārds tiek pārdods. Sazināties ar mums...

Acu slimības Kavalieriem

Kavaliera karaļa Čārlza spanielam lielākā daļu smago ģenētisko slimību skar tieši acis. No 1999 kavalieriem pētījums, ko veica suņu acu Reģistrācijas fonds parādīja, ka vidēji 30% no visiem novērtētajiem CKCSs bija problēmas ar acīm.

Slimību sarakstā ietver iedzimtu kataraktu, radzenes distrofiju, distichiasis, sausās acs sindromu, entropiju, mikroftalmiju, progresīvo tīklenes deģenerāciju, un tīklenes displāziju. Citas iedzimtas acu slimības, netika novērotas.
Daudzos gadījumos, acu bojājumus CKCSs var sasaistīt ar brahicefālo galvas formu. Acu slimības ir iedzimtas slimības, un tās var attīstīties sunim augot, un ļoti iespējams, ka Jūs nepamanīsiet slimības pazīmes kucēna vecumā. Tāpēc ir svarīgi pārbaudīs suņa acis pie sertificēta ārsta un nepieļaut suņa pārošanu pirms nav veikta acu pārbaude.

Pie kucēna iegādes svarīgi, jautāt vecāku pārbaužu rezultātus. Latvijā tiek izsniegti sertifikāti, un Jums ir tiesības tos redzēt pirms kucēna iegādes. Ja audzētājs vai suņa saimnieks neuzrāda Jums šo sertifikātu, bet apgalvo, ka viņam tāds ir un suns ir vesels, Jums ir tiesības uzskatīt ka šāda pārbaude nav veikta, un audzētājs nav godīgs un atteikt kucēna iegādi. Bieži sastopami lēti kucēni, bez veselības pārbaudēm, kam vēlāk tiek konstatētas dažādas veselības problēmas.

Acu pārbaudi var veikt: Dzīvnieku veselības centrā, Cendera ielā 4, pie Dr.med.vet. Līgas Kovaļčukas. Vairāk informācijas: http://www.dvc.lv/lapa/29/Oftalmologija

LKF biedriem pirms pārbaudes veikšanas jāizņem nosūtījums LKF, Elijas ielā 21, Rīgā.

Raksta sagatavošanai izmantota informācija no: http://cavalierhealth.com/eyes.htm